cot-q&a

1. מי אתם?
אנחנו שמאלנים ושמאלניות מכל הארץ, ואנחנו החלטנו שנמאס. נמאס להתבייש בדעות שלנו, נמאס לפחד מאגרסיביות של הימין, נמאס ששוטפים לנו את המוח וגורמים לנו לחשוב שאנחנו לבד. מחזקים הוקמה בלי ארגון, בלי פוליטיקאים, בלי אסטרטגים, בלי יועצים - רק גברים ונשים שבאו לפעול. מאז, אנחנו פועלים.

2. מה אתם עושים?
אנחנו האנשים שעומדים מאחורי המחנה הליברלי והדמוקרטי ברחבי ישראל, ופועלים בכל הדרכים כדי לחזק אותו - דרך הפגנות, ברשתות חברתיות, בפעולות מחאה ממוקדות ברשת ובשטח, בתחקירים וביצירת חדשות. אנחנו מובילים את עמוד הפייסבוק הפוליטי המצליח במדינה, ומנהלים קהילה של 15,000 איש. מבחינתנו זאת רק ההתחלה.

3. למה להצטרף אליכם?
מי שמאמינים בישראל שוחרת שלום, בישראל חופשית יותר, דמוקרטית יותר, הוגנת יותר - יודעים שהמדינה הולכת היום בדיוק בכיוון ההפוך. אנחנו יכולים להמשיך לרטון ולהתלונן בסלון, ואנחנו יכולים לפעול בשביל מה שאנחנו מאמינים בו. זה מה שמחזקים עושה - מחזקת. את הציבור הליברלי בישראל, את הנציגים שלו בכל מקום, את חברי הקהילה שמבינים פתאום שהם לא לבד. אם אתם רוצים ישראל טובה יותר, אתם לא יכולים לעמוד בצד ולהסתכל עליה נהרסת. אתם חייבים להצטרף אלינו ולפעול.

4. מי מממן אתכם?
עמותת 'מחזקים- למען השלום והדמוקרטיה' הוקמה ב-2017, ומאז קיבלה מספר תרומות קטנות מתורמים ישראלים פרטיים. ראינו כבר עשרות ארגונים שנתנו לכסף לשנות אותם ולהוביל אותם, או קרסו בגלל שלא היה להם מימון. אז החלטנו לעשות משהו אחר - לבצר קהילה שמזינה את עצמה, שפועלת ואפילו גדלה מכוח ההשתתפות של החברים והחברות. איך זה עובד? כל חבר וחברה בתנועה מעבירים תמיכה חודשית בסכום קבוע, ובכך מממנים את כל פעילות התנועה. ככה אנחנו מבטיחים את הדבר הכי חשוב - רק חברי הקהילה יקבעו מה נצא להשיג יחד, לאן נחתור ואיך נגיע לשם.

5. אתם פעילים רק ברשת?
הפוליטיקה השתנתה בשנים האחרונות. הוויכוחים שמשנים סדרי יום כבר לא מתרחשים בעיתונים ולא ניתלים על לוחות המודעות, אלא מרוכזים בפייסבוק ובטוויטר. המאבקים הגדולים ששינו סדרי עולם בשנים האחרונות התחילו מאדם אחד שכתב פוסט ברשת. בין אם זה וואטסאפ או אינסטגרם, גוגל או דרוב - הרשת היא הדרך להניע ולנצח מאבקים היום. הכרנו בפייסבוק, אבל ממש לא נשארנו שם. בשביל להביא עשרות אלפי אנשים להפגנה, בשביל להפיץ סרטונים למאות אלפי אנשים ולהביא את התוכן השמאלני הכי בועט ל-2 מיליון אנשים - חייבים להיות בכל מקום ברשת. זה בדיוק מה שאנחנו עושים, וככה אנחנו מגיעים לכולם - עיתונאים, פוליטיקאים, וגם שמאלנים מן השורה שמרגישים לרגע לבד. כשאנחנו יודעים להגיע אל כל אחד מהם ברשת, האפקט שלנו הופך רחב ועמוק הרבה יותר.

6. מה אתם תעשו עם הכסף שלי?
נפעל גדול יותר, רחב יותר, ומדויק יותר. נייצר תוכן בועט ונשכני שמגיע למיליונים, נקבע את נושאי השיח בפוליטיקה הישראלית ונעקוף את העמוד של נתניהו בפייסבוק. נבצע תחקירים על גורמים קיצוניים ונחשוף את השקרים של הימין הקיצוני. נפעיל את הקהילה הפעילה הגדולה שלנו ונייצר את צבא הרשת של המחנה. נקדם מנהיגות צעירה למחנה וניתן במה לכוחות חדשים. נקים גוף תקשורת משלנו ונכסה כל הפגנה ומחאה ליברלית ודמוקרטית - ה'ישראל היום' של השמאל. והכי חשוב - נחזור לנצח.

אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי באמצעות דואר אלקטרוני ו/או מסרונים