פעילות אם תרצו לטובת קמפיין הליכוד, 2019 – 2020

(…)
(…)

פעילות אם תרצו לטובת קמפיין הליכוד, 2019 – 2020

 

תקציר מנהלים

 

בחודשים האחרונים ארגון אם תרצו פועל כזרוע של קמפיין הליכוד בראשות בנימין נתניהו. לעמותה היסטוריה ארוכה של שיתוף פעולה עם מפלגת הליכוד ונתניהו עצמו, כולל מעורבות עמוקה בקמפיין הבחירות של שנת 2015. המופעים הנוכחיים של שיתוף הפעולה מהווים הפרה של חוק מימון המפלגות, המחייב גופים המפיצים תעמולה פוליטית בעד או נגד מועמדים ומפלגות להירשם כגוף פעיל בבחירות ומטיל עליהם מגבלות מימון חמורות.

 

אם תרצו תומכת בקמפיין הליכוד ובראש הממשלה נתניהו במספר אופנים:

 

 • קמפיין ה"הפיכה השלטונית" נגד מערכת המשפט מהווה תעמולת בחירות אסורה בעד נתניהו – אם תרצו מתקיפה באופן שיטתי את מערכת אכיפת החוק ביחס להליכים המשפטיים המתנהלים נגד נתניהו. ממצאי התחקיר מראים כי הקמפיין מכיל ביטויי תמיכה מפורשים בנתניהו, משרת את האינטרסים האישיים והפוליטיים של ראש הממשלה, מהדהד מסרים שלו ושל דובריו, מציג אותו כקורבן לרדיפה, מקדם את הנראות הציבורית שלו ומעודד את הציבור לתמוך בו.

 

 • הדהוד מסרים של הליכוד נגד כחול לבן ובראשם הטענה כי כחול לבן תקים ממשלה צרה בתמיכת הרשימה המשותפת, לצד תעמולה פוליטית נגד הח"כים: בוגי יעלון, יועז הנדל וצבי האוזר – עם תום סבב הבחירות השני של 2019, לאורך כל תקופת המשא ומתן והניסיונות להרכבת קואליציה וגם כעת לאחר ההכרזה על סבב בחירות השלישי, אם תרצו מהדהדים את המסר שאסור לכחול לבן לשתף פעולה עם ח"כים מהרשימה המשותפת. כמו כן, הארגון מנהל קמפיין שיטתי נגד ח"כים ספציפיים בכחול לבן.

 

 • דה לגיטימציה של הרשימה המשותפת ונבחרי ציבור ערבים ופניה לבוחרים ערבים בניסיון להניא אותם מתמיכה ברשימה – במקביל לשלילת הלגיטימיות של קואליציה בהשתתפות הרשימה המשותפת, אם תרצו מאשימה את חברי הרשימה המשותפת בתמיכה בטרור בהזנחה של הציבור הערבי, הארגון פונה באופן מפורש לבוחרים ערבים במטרה להניא אותם מהצבעה למשותפת.

 

פעילות זו – הכוללת הפקת סרטונים, סיוע בארגון הפגנות, פרסום עשרות רבות של פוסטים, ציוצים וכרזות – מתבצעת בהיקפים כספיים שעולים משמעותית על 101,000 ש״ח המותרים בחוק לעיסוק בפעילות בחירות לגוף שאינו רשום כ"גוף פעיל בבחירות".

 

 

ממצאי התחקיר

 

מחקר המבוסס על איסוף מידע ממקורות פתוחים, בעיקר כתבות ומאמרים בתקשורת, פרסומים ברשתות החברתיות וחומרי קמפיין ושיווק של אם תרצו והליכוד, מוכיח שיתוף פעולה עמוק ושיטתי. להלן דוגמאות לכל אחד מאפיקי התמיכה של אם תרצו בליכוד ובנתניהו.

 

קמפיין ה"הפיכה השלטונית" נגד מערכת המשפט מהווה תעמולת בחירות אסורה בעד נתניהו

לאורך תקופת המשא ומתן שלאחר בחירות אפריל ועד ליציאה לבחירות שלישיות התרכזו הליכוד ונתניהו במסרים הבאים: הפרקליטות והעומד בראשה מתגייסים למען הפלת שלטון הימין; ומאז הגשת כתבי האישום נגד נתניהו קריאה "לחקור את החוקרים" וכפירה ביכולתו של בג"ץ להכריע ביחס לכשירותו של נתניהו להרכיב ממשלה, מאמץ שרוכז תחת הכותרת – "רק העם יחליט". באם תרצו הדהדו את אותם מסרים במה שנראה כתיאום מושלם עם הליכוד.

מסרים אלו נדחפו למרכז השיח הציבורי במספר דרכים:
ארגון הפגנות נגד "ההפיכה השלטונית" בשיתוף פעולה בלתי רשמי עם הליכוד ובאופן מוצהר מתוך קואליציה של ארגוני ימין בשם – "מטה המאבק המשותף של המחנה הלאומי".

 • ההפגנות מאורגנות לכאורה על ידי 'המטה המשותף של המחנה הלאומי', גוף לא רשום, המאגד מספר רב של ארגוני ימין, עליהם נמנה גם אם תרצו. גופים אלו טוענים כי מאבקם מוקדש לרפורמה במערכת המשפט, אולם למעשה מדובר בקמפיין לקידום האינטרסים הפוליטיים של נתניהו. מרבית הנאומים בהפגנות כוללים תמיכה מפורשת בנתניהו וברובן מחולקים כרזות ודגלים של נתניהו ושל מפלגת הליכוד.

 

 • הליכוד ניסה להרחיק את עצמו מההפגנות, אולם בפרסומים שונים בתקשורת נטען כי הוא אחראי לארגון, קידום ואף מימון ההפגנה הגדולה שהתקיימה ברחבת מוזיאון תל אביב ב-26.11.2019. ההפגנה נערכה תחת הכותרת: "שומרים על המדינה – עוצרים את ההפיכה השלטונית", אולם בפועל הייתה זו עצרת תמיכה בנתניהו.
  • על פי כלכליסט, מבקר הליכוד – שי גלילי אמר בראיון: "שהליכוד אינו מממן את ההפגנה וגם לו היה משתתף במימון, אין בכך בעיה משום שמדובר בעצרת תמיכה בראש הממשלה".
  • בגיוס המונים מטעם מטה המאבק, נטען כי אחת ממטרות ההפגנה היא מאבק בהפללה של ראש הממשלה.
  • הארץ דיווח כי ההפגנה מומנה על ידי הליכוד והיא מאורגנת על ידי אנשיה ו-אתר ynet וחדשות 12 טענו כי המפלגה ארגנה אותה.
  • הליכוד ונתניהו השקיעו מאמצים נרחבים בשידול חברי ליכוד להגיע להפגנה. כלי תקשורת שונים (הארץ, ynet) דיווחו על הפצה של הפצרות בקבוצות וואטסאפ של פעילי ליכוד להירשם להסעות להפגנה ומשלוח של מאות אלפי מסרונים לתומכים, על מאמצים של חני בליווס עוזרת של נתניהו בליכוד לשכנע חברי כנסת ושרים מהליכוד להשתתף באירוע. מספר ימים לפני ההפגנה, נתניהו עצמו פרסם סרטון בפייסבוק עם קריאה לתומכיו לפקוד אותה.

 

 • הבאנר שמלווה את עמוד הפייסבוק של מטה המאבק, מציג את תמונתו של נתניהו ומביע תמיכה נלהבת בראש הממשלה:
  • הכותרת של ההפגנה – "עוצרים את ההפיכה השלטונית", זהה לחלוטין לתוכן הנאום של נתניהו ב-21.11.2019 לאחר הגשת כתבי האישום נגדו, כולל השימוש במסגור של הפיכה שלטונית: "הערב אנחנו עדים לניסיון הפיכה שלטונית נגד ראש הממשלה בעלילות שווא ובתהליך חקירות מזוהם ומגמתי".


  ההזמנה להפגנה של אם תרצו

  נאום נתניהו

   

  • מטה המאבק ואם תרצו קידמו את ההפגנה באמצעות הקריאה: "לחקור את החוקרים", התואמת קמפיין קיים של נתניהו שהושק שבוע לפני ההפגנה. אפילו הגרפיקה כמעט זהה. (ראו צילומי מסך מעמוד הפייסבוק של נתניהו ואתר מטה המאבק).

       אתר מטה המאבק

  עמוד הפייסבוק של נתניהו

 • בהפגנה עצמה נאמו חברי הכנסת מהליכוד שלמה קרעי ומיקי זוהר, והשרה מירי רגב. כולם מהליכוד. נצפו בה כרזות, דגלים וחומרי שיווק של הליכוד (ראו תמונה. קרדיט: אילן אסייג/הארץ).

  • הפגנה נוספת אורגנה על ידי מטה המאבק ואם תרצו בכיכר הבימה בתל אביב ב-30.12.2019, תחת הכותרת: "רק העם יחליט, עוצרים את ההפיכה השלטונית". זאת לקראת דיון בבג"ץ בכשירותו של נתניהו להרכיב ממשלה תחת כתב אישום.
  • המסר "רק העם יחליט" מלווה את כל הפרסומים להפגנה ונאמר מפורשות בסרטון שעלה לפייסבוק של נתניהו בערב ההפגנה: "יש מי שמנסה לגרור את בית המשפט העליון לתוך המגרש הפוליטי כדי שיכפיש ויסכל משפטית את המועמדות שלי לראשות הממשלה. אני לא מעלה על דעתי שבית המשפט העליון של מדינת ישראל ייפול לתוך המלכודת הזאת. בדמוקרטיה מי שמחליט מי ינהיג את העם זה רק העם ולא אף אחד אחר.

  הבאנר בהזמנה לאירוע בעמוד הפייסבוק של אם תרצו 27.12.19:

  ובעמוד הטוויטר של אם תרצו, 26.12.2019:

  המפגינים שפקדו את האירוע נשאו שלטי תמיכה בנתניהו ובליכוד: תמונות: קובי ריכטר, ערוץ 7.

  תמונות נוספות, מוטי מילרוד, הארץ, מוטי קמחי, ynet

  • נתניהו עצמו פרסם בעמוד הפייסבוק שלו שידור חי מההפגנה של "חדשות ישראל", ולמחרת (31.12.2019) פרסם הודעת תודה למפגינים עם תמונה מההפגנה בעמוד הפייסבוק שלו (בתמונה למשמאל).השתתפות וארגון הפגנות מול בתיהם של היועמ"ש ופרקליט המדינה לצד הליכוד.
   • ב-15.11 נוכח הערכות בליכוד כי פרסום כתב האישום נגד נתניהו מתקרב, המפלגה פעלה לחסום דרישה ציבורית מנתניהו לצאת לנבצרות, באמצעות ארגוןהפגנה משותפת עם אם תרצו מול בית היועמ"ש. מתן פלג – מנכ"ל העמותה מתראיין להארץ ואומר כי" "כל מי שהדמוקרטיה הישראלית יקרה ללבו חייב להתייצב בנקודת זמן זו לימין בנימין נתניהו".
   • ב-17.11 פלג מעלה פוסט לעמוד הפייסבוק האישי שבו הוא קורא להגיע להפגנה בכיכר גורן מול בית היועמ"ש ביום המחרת.
   • ב-9.12 חברי אם תרצו משתתפים בהפגנה מול ביתו של פרקליט המדינה – שי ניצן, יחד עם פעילי ליכוד.

   פרסום עצומה ושלט חוצות הקוראים להקמת ועדת בדיקה לחקירת התנהלות היועמ"ש בנוגע לחקירות נתניהו. הפניית דרישה דומה לנציב שירות המדינה.

   • ב-21 נובמבר, ביום שבו נתניהו מתחיל לקדם את המסר שצריך "לחקור את החוקרים", אם תרצו מפרסמים עצומה "להצלת הדמוקרטיה" וקוראים לציבור לחתום.
   • ב-3 בדצמבר,פונים "אם תרצו" לנציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, בדרישה לפתוח בהליך משמעתי נגד פרקליט המדינה שי ניצן עקב חשד לכאורה למעבר על החוק.
   • ב-12 בדצמבר הארגון שוכר  שלט פרסום ברחוב רוטשילד שקורא לחקירה של שי ניצן על רקע חקירות נתניהו.קמפיין אינטנסיבי ברשתות החברתיות נגד מערכת המשפט ולמען נתניהו
    • מה-21 בנובמבר הארגון מעלה מספר פוסטים מדי יום שקוראים למאבק ביועמ"ש ובפרקליטות ומעודדים חתימה על העצומה. ההשקעה בפרסומים ניכרת, והם כוללים עבודות עריכה ואיסוף ציטוטים נרחב, כל אלו מעידים על החלטה אסטרטגית של הארגון וקמפיין מאורגן.
    • מדובר על עשרות פוסטים בעמוד הרשמי של אם תרצו שעוסקים במאבק ביועמ"ש, בפרקליטות או בבג"ץ וקוראים לחתימה על העצומה.
    • כדי לקדם את העצומה ב-30 בנובמבר הארגון יוצרסרטון – "השלטון שייך לעם! לא ניתן לקומץ משפטנים לגנוב אותו מאיתנו". הסרטון נצפה בפייסבוק ע"י 27 אלף משתמשים, ומשותף 1.1 אלף פעמים ע"י חשבונות.

     

     

    הדהוד מסרים של הליכוד נגד כחול לבן ובראשם הטענה כי כחול לבן תקים ממשלה צרה בתמיכת הרשימה המשותפת, לצד תעמולה פוליטית נגד הח"כים: בוגי יעלון, יועז הנדל וצבי האוזר

     

     

    • ב-23.9.2029, בזמן המגעים השונים להקמת קואליציה, אם תרצו תוקפים את ח"כ צבי האוזר על הנכונות התיאורטית של כחול לבן לבנות קואליציה עם הרשימה המשותפת. לשון הפוסט: "ברכות לצבי האוזר שהכתיר בשתיקתו את אחמד טיבי ואיימן עודה להיות כלשונם ממש, בפני הנשיא – "בעלי הארץ הזו".

     

    • ב-29.9.2019, המתקפה על ח"כ האוזר וכחול לבן נמשכת:

     

    "צבי השתיקה שלך הופכת את ממשלת ישראל לבת-ערובה של אחמד טיבי. צבי זה מאד פשוט: ממשלה עם אחמד טיבי היא ממשלה שלא מסוגלת לצאת למבצע בעזה, והוא אומר זאת באופן גלוי וברור. בשביל הכיסא שלך אתה מוכן לסכן לא רק את תושבי הדרום אלא את עם ישראל כולו? תתבייש לך! שקט הוא רפש."

     

    • ב-2.10.2019 מתן פלג – מנכ"ל הארגון בראיון לערוץ הכנסת מגנה את ח"כ בני גנץ ואת כחול לבן על הפנייה לרשימה המשותפת בעת המגעים להקמת קואליציה.

     

    • ב-14.1.2020 עמוד הטוויטר של אם תרצו תוקף שוב את ח"כ האוזר וטוען כי ח"כ אחמד טיבי מנהל את האוזר ואת כחול לבן

    • ב-15.1.2020 עמוד הטוויטר של אם תרצו מצדיק את עריקתו של ח"כ גדי יבקן מכחול לבן לליכוד בטענה שיברקן "מוכן לעזוב כיסא רק לא לשבת במפלגה שקובע הטון בה זה אחמד טיבי. גם בפוסט זה מותקף ח"כ האזור. בפוסט נרמז שאין לו מצפון וערכים ( צילום מסך למטה מימין).

   • ב-29.1.2020 אם תרצו תוקפים בעמוד הפייסבוק הרשמי שלהם שלושה מחברי הכנסת של כחול לבן – יעלון, האוזר והנדל על כך שלא התבטאו בנושא הסיפוח (ראו צילום מסך משמאל).

    

   • ב-2.2020פוסט שפונה ישירות לחברי הכנסת יועז הנדל וצבי האוזר וטוען שהם פועלים בשביל ג'בריל רג'וב ובשביל אויבי ישראל.

   מסרים אלו חופפים באופן מושלם את קמפיין הליכוד, מסוף ינואר הליכוד מקדם את המסרים: "בלי המשותפת אין לגנץ ממשלה" ו-"הצבעת גנץ? קיבלת ממשלה עם המשותפת". בהמשך פרסם נתניהו פוסט לפיו "טיבי החליט, כחול לבן מבצעים". ב-2.2.2020 שיתף נתניהו מם שהציג את ח"כ אחמד טיבי כמי ששולט בארבעת בכירי כחול לבן – "לא אמרתי אחמד אמר"). ב-5.2.2020 העלה נתניהו עוד סרטון התוקף את ח"כ יועז הנדל ואומר: "חייבים למנוע ממשלת שמאל שנשענת על בל"ד וטיבי".

   דה לגיטימציה של הרשימה המשותפת ונבחרי ציבור ערבים ופניה לבוחרים ערבים בניסיון להניא אותם מתמיכה ברשימה

   • ב- 26.9 (9 ימים אחרי סבב ב' של הבחירות) פרסם אם תרצוסרטון שבו גב' לורינה חטיב מערערת על הלגיטימיות של הרשימה המשותפת ("הם מנסים להצטייר בימים האחרונים כלגיטימיים בזירה הפוליטית) ומאשימה אותה בתמיכה ועידוד טרור והזנחה של המיעוט הערבי. כותרת הסרטון היא קריאה לראשי המפלגות הגדולות לשתף פעולה עם "המיעוט הערבי" ולא עם חברי הרשימה המשותפת (תעשו קואליציה איתם – לא איתנו).
  • תאריך בעמוד הטוויטר של הארגון מתפרסםפוסט שטוען ש"למרות המאמץ הכביר של חברי הרשימה המשותפת לפגוע באזרחי ישראל הערבים, נראה שבסך הכל מצב המגזר ממשיך להשתפר."
  • מנכ" אם תרצו – מתן פלג בראיון לערוץ 20 על האלימות בחברה ערבית מכנה (דקה: 1:40) את חברי הרשימה המשותפת: "צבועים ושקרנים". טוען שחברי הכנסת אחמד טיבי ועאידה תומא סולימאן לא קוראים להפסקת האלימות ולקיחת אחריות.
  • ב-30.1.2020 הארגון מעלה פוסט של פעיל בשם מוחמד כעביה נגד חברי הכנסת הערבים, הוא טוען שהם מכתימים את החברה הערבית וכי יש "להעיף אותם".

  "הבעיה היא ברוב הדומם שנותן למיעוט קיצוני להכתים חברה שלמה, יש לצאת מהארון ולהעיף אותם אנשים שמשתמשים בלאומניות הפלסטינית למען אינטרסים אישיים וארגוניים, להוקיע ולגנות את הקיצוניות, יש לבוא בטענות לנציגים בכנסת שמצביעים עבורם מאות אלפים כדי לדאוג להם, לרווחה שלהם ולסוגיות אזרחיות שמתמודדים איתם. להגיד להם בבירור אנחנו ערבים ישראליים כשרים, הפלסטינים יש להם את ההנהגה שלהם שתדאג להם אתם תדאגן לנו, ורק בדרך הזו אתם תזכו בקולות שלנו!

  • ב-1.2.2020 אם תרצו מעלים עוד פוסט שטוען כי הרשימה המשותפת מזיקה לציבור הערבי בישראל. בפוסט נטען כי "הרשימה המשותפת הביאה את הציבור הערבי למצב שהם לא רצויים לא ברשות הפלסטינית ולא במדינת ישראל".
  • ב-5.2.2020 אם תרצו משתפים פוסט של פעיל ערבי ישראלי בשם סאמר ברהם, שטוען שקיבל איומים טלפונים בשל התבטאויות נגד המפלגות הערביות ("שתומכים בטרור ועושים נזק למגזר הערבי"). הפוסט מלווה בקריאה: "איתך יחד מול כוחות האופל".

   

   

   

  היקף התמיכה של אם תרצו בקמפיין הליכוד

  הפעילות המגוונת שתוארה כאן, כוללת סיוע בארגון והפקת הפגנות, פרסום עשרות רבות של פוסטים וציוצים, פרסום שלטי חוצות, הפקת והדפסת חומרי שיווק ותעמולה ועוד. להלן התייחסות לעלויות מקובלות בשוק של חלק ממרכיבי הפעילות:

  • פרסום שלט חוצות בפינת הרחובות רוטשילד-אלנבי בתל אביב – כ-20,000 ₪
  • הפקת שני סרטונים התומכים בתעמולת הליכוד – בין 10,000 – 20,000 ₪ לסרטון
  • הקמפיין ברשתות החברתיות מבוצע על ידי אנשי צוות הניו מדיה של הארגון. שכרו של החודשי הממוצע של איש דיגיטל נע בין 8,000 ל-12,000 ₪.
  • פוסטים ממומנים – 22,000 ₪ על פרסום ממומן מאוגוסט האחרון
  • ארגון והפקת מספר רב של הפגנות – מחייב הוצאות על תיאום, הסעות, הגברה, צילום, תקשורת, יח"צ ועוד – פעילות זו מבוצעת על ידי אנשי צוות העמותה בשכר או נותני שירות חיצוניים.
  • עיצוב, הפקה והדפסה של חומרי תעמולה – כולל תשלום למעצב גרפי ובית דפוס.

  ניתן להעריך כי כלל הפעילות מתבצע בהיקפים כספיים שעולים משמעותית על 101,000 ש״ח המותרים בחוק לעיסוק בפעילות בחירות לגוף שאינו רשום כ"גוף פעיל בבחירות".

   

  —————————————————————————————————————————

   

  נתניהו ואם תרצו – היסטוריה של שיתוף פעולה

  • אין זו הפעם הראשונה שבה ניכר כי "אם תרצו" עובדים צמוד מאוד עם נתניהו. ב-2018פורסם שמבקר המדינה יבדוק האם מקורבים לראש הממשלה נתניהו העבירו לפני בחירות 2015 מיליוני שקלים כתרומה לאם תרצו, כדי שמסריה יתאמו את קמפיין הליכוד, תוך עבירה על חוקי מימון מפלגות וחוק העמותות.
  • בשנת 2015, שנת הבחירות לכנסת ה-20, קיבלה "אם תרצו" תרומות חריגות בסך כולל של כ-5 מיליון ש"ח יותר מתקציבה השנתי הרגיל. הקרנות שתרמו את הסכומים החריגים בשנת הבחירות קשורות לבנימין נתניהו – עמותת שיינינג סיטי, עמותות IDT, אמריקאים למען ירושלים ו-Central Fund of Israel. קרנות אלו, תורמיהן הגדולים או בכירים שמכהנים בהנהלתן תרמו או גייסו כספים גם עבור נתניהו עצמו ומפלגת הליכוד:
   • תחקיר הארץ משנת 2017 חושף את הקשרים בין שייניג סיטי, אמריקאים למען ירושלים ובעלי ההון האמריקאים העומדים מאחוריהן לבין נתניהו והליכוד.
   • Central Fund of Israel היא קרן אמריקאית גדולה התורמת למגוון מטרות וארגוני ימין בישראל, בשנת 2015 היא תרמה לאם תרצו יותר ממיליון שקלים. בין התורמים לקרן בשנת 2015 נמצאות קרנות שהאנשים המרכזיים מאחוריהן הינם תורמים בולטים של נתניהו: Jay and Jeanie Schottenstein Foundation, Howard S and Deborah Jonas Foundation, IDT Charitable Foundation ו-Adelson Family Foundation.
  • במהלך בחירות 2015 הובילה "אם תרצו" קמפיין שכלל סרטונים, תשדירים, מדיה חברתית ואף מערך לוגיסטי של הנעת בוחרים, בדגש על העלאת אחוזי הצבעה בפריפריה. הקמפיין שהופק על ידי "אם תרצו" היה קמפיין שלילי שהתמקד אישית ביצחק הרצוג וציפי לבני, ראשי "המחנה הציוני", שהייתה המפלגה המרכזית שהתמודדה על הרכבת הממשלה מול הליכוד בראשות נתניהו. בחינה של מסרי הקמפיין כפי שהוצגו בסרטוני התעמולה מעלה שהם זהים כמעט לחלוטין למסרי הקמפיין הרשמי של מפלגת הליכוד.
  • ערב מערכת הבחירות ב-2015 מונה מייסדה של "אם תרצו", ארז תדמור, לתפקיד בכיר במטה ההסברה של הליכוד. גם במערכת הבחירות של אפריל 2019 הוא כיהן בתפקיד בכיר במטה הליכוד.
  • ב-2011פנתה הקרן החדשה ליועמ"ש שיבדוק אם לשכת ראש הממשלה השתמשה בעמותות כמו "אם תרצו" ו"ישראל שלי" כזרוע תעמולה. עורכי הדין של הקרן הדגישו כי מכתבות בעיתונים עולה "חשד לקיומו של שיתוף פעולה של משרדי הממשלה עם גורמים חיצוניים, ובהם עמותות פוליטיות, שתכליתו השגת הישגים פוליטיים תוך כדי הכפשת קבוצות שלמות באוכלוסייה".
  • ב-2007 כתב רונן שובל, יו"ר אם תרצו דאז,מסמך לנתניהו שבו הציע תכנית פעולה שתביא להתפטרות אולמרט מראשות הממשלה.

   

   

   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *